İlçemizde altyapı hizmetlerini fiilen başlatacak olan Kanalizasyon, Su İsale Hattı ve İmar genişletme çalışmalarının temel atma töreni Ulaştırma Eski Bakanı Sn. Mehmet Habip SOLUK, İlçe Kaymakamımız Sn. Orhan ALTUN, Belediye Başkanımız Sn. İsrafil GÖÇGÜN, Sivas İlbank Bölge Müdürü Sn. Harun CESUR ve halkın katılımıyla Hürriyet Mahallesinde gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Sn. İsrafil Göçgün konuşmasında 30 yıldır ilçenin büyük bir sorunu haline gelen kanalizasyon hattının yenilenmesi için başlatılan çalışmaların hayırlı olmasını temenni etti. Kanalizasyon hattına 19 kilometre boru döşeneceğini ifade eden Göçgün, projenin maliyetinin ise 4 milyon lira olduğunu belirtti. 

Ulaştırma Eski Bakanı ve aynı zamanda AK Parti Sivas Milletvekili Adayı olan Mehmet Habib Soluk ise bürokrat olarak görev yaptığı dönemde ilçenin gelişmesi için çaba gösterdiğini belirtti. İlçenin yatırımlar açısından şanslı olduğunu dile getiren Soluk, "İlçenin en büyük şansı, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin Et  ve Süt Entegre Tesisinin ilçeye yakın olması. Kovalı Köyü mevkisine  kurulacak olan Lojistik Köy, Ulaş'a istihdam açısından büyük kazanç sağlayacak. Bu projeler faaliyete geçtiğinde Sivas'ın büyük şehir olma şansı artacak ve göç veren değil göç alan şehir olacağını umut ediyoruz" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Altun, Göçgün ve Soluk kepçenin üzerine çıkarak çalışmaları başlattı. 

İlçenin ortasından geçen Tecer Irmağı'nın bu projeyle kurutulacağını dile getiren Göçgün, ayrıca içme suyu konusunda İller Bankası bünyesinde çalışmalar yürütüldüğünü aktardı. İller Bankasından 12 kilometrelik hibe boru aldıklarını ifade eden Göçgün, 2016 yılında ilçede alt yapı sorununun tamamen ortadan kalkacağını kaydetti. 

Temel Atma

Temel Atma

Temel Atma

Temel Atma

Temel Atma